اگر برخی فسادهای داخلی از جمله اختلاس‎ها پیش نمی‌آمد غوغا می‌کردیم

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ما در صدور انقلاب موفق شدیم و البته اگر برخی فسادهای داخلی نظیر اختلاس های بزرگ پیش نمی آمد غوغا می کردیم.


مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره «مدرسه عشق» با حضور سردار غلامحسین غیب پرور فرمانده سازمان بسیج و حسن رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در مجتمع فرهنگی-دانشجویی 13 آبان (لانه جاسوسی) برگزار شد.

در این مراسم حسن رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: برای کسی مثل من که از اولین نسل بسیجیان بوده باورنکردنی است که در پنجمین دوره این جشنواره بیش از 70 هزار اثر هنری توسط بسیجیان پایگاه های سراسر کشور ارسال شده است.

وی ادامه داد: بسیج از دهه 60 در اوج تهدیدات تروریسم وحشی داخلی، هرج  و مرج، درگیری ها و سپس جنگ تحمیلی فعالیت های فرهنگی و هنری خود را هیچ گاه فراموش نکرد؛ تفکر و فعالیت بسیجی حتی پیش از پیروزی انقلاب در دهه 50 در مساجد و در قالب فعالیت های فرهنگی و هنری همچون سرودها و نمایش های انقلابی در صحنه حاضر بود.

ازغدی با بیان این که هنرهای جدید غالباً با مدخل مادی و غیردینی وارد کشور شد؛ گفت: اولین نمایش نامه نویس فارسی یک آخوندزاده بود که جهت گیری ضددینی داشت؛ وقتی موسیقی وارد کشور ما شد هدف مروجین آن ترویج موسیقی ایرانی و عرفانی نبود بلکه موسیقی را به قصد ترویج فساد اخلاقی و جنسی وارد کشور کردند و همچنین فیلم با هدف گسترش فساد به کشور وارد شد.

وی اذعان کرد: در حال حاضر برخی به استناد فساد تعدادی از هنرمندان، تمام جامعه هنری را فاسد می دانند که این قیاس صحیح نیست؛ اکنون جامعه هنری ایران دارای هنرمندان متعهد و صالح است که این مسئله یک انقلاب بزرگ است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره نکاتی که در سخنرانی امروز مقام معظم رهبری وجود داشت گفت: اولین نکته این است که خدا با کسی قوم و خویش نیست؛ طبق آیات قرآن خداوند به هر گروهی که تلاش و برنامه ریزی مستمر داشته باشند پیروزی می دهد حتی اگر آن گروه، دشمنان خدا باشند. نکته دوم این که اگر در حرکت ما اخلاص، نظم، زهد، ساده زیستی و تلاش علمی و عملی وجود داشته باشد به هر هدفی می توانیم برسیم؛ تاریخ با فروپاشی شوروی و ذلیل شدن آمریکا این اصل را ثابت کرد.

وی افزود: نکته سوم سخنرانی معظم له این بود که همه شما مسئول هستید پس منتظر رسیدن دستور از سوی مقامات بالا و تشریفات نباشید؛ در عملیات خیبر دیدم که پشت پیراهن یکی از رزمندگان نوشته بود: «انقلاب اسلامی برای صدور منتظر ویزای قدرت ها نمی ماند.» با همین روش در صدور انقلاب موفق شدیم و البته اگر برخی فسادهای داخلی نظیر اختلاس های بزرگ پیش نمی آمد غوغا می کردیم. نکته چهارم این که دشمنی جبهه باطل با جبهه حق پایان ناپذیر است پس منتظر پایان دشمنی ها نباشید.

ازغدی ادامه داد: نکته پنجم این که برخی گمان می کنند که وضعیت کشور در دهه 60 بسیار خوب بود و اکنون وضعیت ما بد شده است؛ برخی همیشه فکر می کنند در گذشته و آینده وضعیت ما خوب است و فقط در حال حاضر وضع ما بد است در حالی که ما در دهه 60 مشکلات و خطرات بسیاری را متحمل شدیم اما الان بحمدالله وضعیت خوبی داریم. نکته دیگر موفقیت های منطقه ای تفکر بسیجی است؛ ما در دهه 60 در داخل کشور خودمان جنگیدیم اما امروز در منطقه و در جهان پیروز شدیم. شکست داعش یعنی شکست آمریکا و اسرائیل و اعراب مستکبر و این مسئله یک پیروزی دیگر برای انقلاب اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: نکته هفتم این است که امروز وقت جهانی عمل کردن بسیج است؛ امروز بسیج فقط در ایران فعالیت نمی کند و در عرصه جهانی حضور فعال دارد به طوری که امروز شعار «پیش به سوی قدس» کاملاً عملی است.

نوشتن دیدگاه