برگزاری اختتامیه جشنواره تولیدات بسیج در سالن بصیرت

احمد مداحی در پایان این مراسم از برگزاری اختتامیه جشنواره «مدرسه عشق» در چهارشنبه 1 آذر ماه در سالن بصیرت لانه جاسوسی با حضور مقام های لشکری و کشوری خبر داد.


نشست رسانه ای پنجمین جشنواره تولیدات فرهنگی هنری پایگاه های مقاومت بسیج سراسر کشور با عنوان «مدرسه عشق» صبح امروز در مرکز تخصصی هنرهای بسیج برگزار شد. احمد مداحی دبیر اجرایی این جشنواره در ارتباط با جشنواره «مدرسه عشق» گفت: طی فراخوانی این جشنواره حدود 72 هزار اثر ارسال شد و رشد آثار نسبت به دوره سوم و چهارم بسیار چشم گیر بوده است.

وی افزود: پیش بینی ما 30 هزار اثر در دوره پنجم بود که به دلیل استقبال روند داوری آثار زمان بیشتری به خود اختصاص داد. البته باید عنوان کنم که 12 هزار اثر به دلیل عدم ارتباط با موضوعات جشنواره کنار گذاشته شد.

مداحی با بیان اینکه بسیاری از آثار توسط هنرمندان مبتدی ساخته شد برای همین داوران جشنواره تلاش کردند به مناطق محروم نیز توجه داشته باشند، گفت: روند رو به رشد آثار جشنوار پیام های خوبی برای ما به ارمغان داشت که به این نتیجه رسیدیم ظرفیت های خوبی در استان ها وجود دارد که باید به آن توجه کنیم.

در ادامه نشست محمد گلریز خواننده شناخته شده به عنوان دبیر بخش موسیقی و سرود جشنواره «مدرسه عشق» با عرض تسلیت به حادثه تلخ زلزله کرمانشاه گفت: جشنواره «مدرسه عشق» نسبت به سال های گذشته رشد چشم گیری داشته است و این بدان معناست که همان گونه که همه می دانند امکانات در شهرستان ها کم است اما جوانان ما استعدادهای خوبی دارند که باید شرایط را برای حضور آنها در عرصه های بزرگتر فراهم کرد.

وی با اشاره به اینکه شناخت توانمندیهای شرکت کنندگان استانی یعنی سرمایه هایی در کشور داریم که نیاز به توجه اساسی در کشور دارد، افزود: با شنیدن آثار برخی از افرادی که در شهرستان ها و یا مناطق محروم هستند گاهی متعجب می شوم و تولید چنین آثاری برای خودم هم جذاب است، اما متاسفانه به دلیل نبود امکانات لازم نمی توانیم آنها را به ثمر برسانیم تا روزی در جهت موسیقی ارزشی ما گام بردارند.

در ادامه مراسم مهدی آذرپندار داور بخش فیلم و نمایش سخنرانی کرد و گفت: کشور ما کشور جشنوارهR ها است که خروجی های مشخصی ندارند. و فارغ از توجه به خروجی آنها، هدف ما در این جشنواره، فرهنگی کردن فعالیت های سازمان های بسیج است.

وی تصریح کرد: آرایش سازمان مدت ها است که به این سمت رفته است تا بسیجی ها بیشتر به عنوان چهره های فرهنگی مطرح شوند، هدف ما در این جشنواره این است که فعالیت بسیجیان هنرمند به خوبی دیده شود. مانند گروه سرود «ارغوان» که مورد تقدیر مقام معظم رهبری هم قرار گرفت.

آذرپندار افزود: سازمان بسیج جزو سازمانهایی است که در بخش سرود فعالتر بوده و خروجی های خوبی داشته است و به لحاظ کمی و کیفی هم آمارهای خوبی در بخش های مختلف هنری داریم که برگزاری این جشنواره باعث آسیب شناسی نقاط ضعفهای ما می شود.

احمد مداحی در پایان این مراسم از برگزاری اختتامیه جشنواره «مدرسه عشق» در چهارشنبه 1 آذر ماه در سالن بصیرت لانه جاسوسی با حضور مقام های لشکری و کشوری خبر داد.

 

نوشتن دیدگاه